BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5704373
nr 570 4373
Ljusstakar
1-par, silver, rokokostil-30-tal, 18, 5
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 mars 2009
1.200 kr
1.400 kr
1.400 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver